Press Room, Νέα

Post Match Report | Πανσερραϊκός-ΑΕ Καλαμπακίου 4-0

Η ομάδα μας, επικράτησε εύκολα με 4-0 της ΑΕ Καλαμπακίου προσφέροντας «πλούσιο» ποδοσφαιρικό θέαμα, στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής! Γκολ, δοκάρια και πολλές φάσεις για ένα μεγάλο σκορ είχε ο Πανσερραϊκός ο οποίος επικράτησε με το ευρύ 4-0 της ΑΕ Καλαμπακίου στο ξεκίνημα της Γ’ Εθνικής. Οι «κόκκινοι» όπως δείχνει και το τελικό αποτέλεσμα είχαν την καθολική υπεροχή στο ματς, προσφέροντας απολαυστικό ποδόσφαιρο, σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο.

Πρόσωπο του αγώνα ο Στέφανος Πέτρου ο οποίος άνοιξε, τον δρόμο προς τη νίκη με δύο δικά του γκολ στο 2’ και στο 14’. Με πρωταγωνιστές επίσης τους Ομπόσου (δοκάρι στο 21’), Παπαβασιλείου, Βλαχόπουλο και Ζιώγα τα «λιοντάρια» δημιούργησαν και έχασαν άλλες τέσσερις κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτο μπαίνοντας στα αποδυτήρια με σκορ ασφαλείας, 2-0.

Συνεχίζοντας κατ’ αυτόν τον ρυθμό και στο β’ μέρος, οι παίκτες του Σάκη Αναστασιάδη ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 64’ με τον Ζιώγα, ενώ στο 84’ ο Παπαβασιλείου, που «έψαχνε» κι αυτός το γκολ, διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Μετά το τέλος του αγώνα μάλιστα, οι παίκτες της ομάδας μας, συγκεντρώθηκαν στο κέντρο του γηπέδου και ευχαρίστησαν τους 400 περίπου φίλους μας, που βρέθηκαν στο Δημοτικό γήπεδο και ικανοποιήθηκαν από την εικόνα του Πανσερραϊκού.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σ. Αναστασιάδης): Γιαννακίδης, Μπάρδας, Αποστολόπουλος (86’ Νέδος), Καστριτσέας, Κούτλας (81’ Χριστοφορίδης), Πούφλης, Πέτρου (81’ Παρουτσής), Ζιώγας, Παπαβασιλείου, Βλαχόπουλος (86’ Παπαδόπουλος), Ομπόσου

ΑΕ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ (Φ. Χατζηκυριάκου): Κελετζής, Ράντο, Καλατζίδης (85’ Παναγιώτου), Κλόγκιρι, Τσερκέζος, Κυσσίδης (63’ Κωνσταντινίδης), Τζιβανάκης, Βασιλειάδης, Θεοδοσιάδης (63’ Στάικος), Μαυροβασίλης, Παυλίδης (63’ Ντόβας)

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

2´ | 1-0 Γκολ ο Πέτρου για τον Πανσερραϊκό μεσα απο την μεγάλη περιοχή με δεξί πλασέ μετα απο κεφαλιά ασιστ του Ομπόσου

14´ | 2-0 Γκολ ο Πέτρου για τον Πανσερραϊκό μετα απο απευθείας εκτέλεση φάουλ

21´ | Δοκάρι για τον Πανσερραϊκό απο τον Ομπόσου που πλάσαρε τον Κελετζή μεσα απο την μικρή περιοχή. Στην επαναφορά ο Παπαβασιλείου δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία.

33´| Σουτ απο τον Ομπόσου απο το ύψος της μεγάλης περιοχής άουτ.

41´ | Ο Παπαβασιλείου με μακρινή μεταβίβαση έδωσε στον Πέτρου στα άκρα, αυτός βρήκε τον Πούφλη αλλα ο τελευταίος αστόχησε.

42´ | Ο Παπαβασιλείου φάτσα με το γκολ προσπάθησε να κρεμάσει τον Κελετζή αλλα ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ τον πρόλαβε.

43´ | Σουτ για το Καλαμπάκι απο τον Μαυροβασίλη η μπαλα εφυγε απελπιστικα άουτ.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

47´ | Σουτ αστοχο για το Καλαμπάκι απο τον Θεοδοσιάδη

48´ | Κεφαλιά Παπαβασιλείου μετα απο γέμισμα, η μπάλα περασε άουτ

49´ | Δυνατό σουτ έξω απο την περιοχή για τον προωθημενο Καλατζίδη, χαμένη ευκαιρία αουτ για τηνΑΕΚ

59´ | Ο Ομπόσου απο τα δεξιά τρύπησε την άμυνα της ΑΕΚ πάσαρε στον ελεύθερο Παπαβασιλείου αλλα ο φορ του Πανσερραϊκού έστειλ την μπαλα αδύναμα στην αγκαλιά του Κελετζή.

61´ | Ωραία εναλλαγή της μπάλας απο τους παίκτες του Πανσερραϊκού, τελικός αποδέκτης ο Πούφλης αλλα την μπάλα μπλόκαρε εύκολα ο τερματοφύλακας.

63´ | Αλλαγές για το Καλαμπάκι: Κυσσιδης/Κωνσταντινίδης, Θεοδοσιάδης/ Στάϊκος, Παυλίδης/Ντόβας.

64´| 3-0 Γκολ ο Ζιώγας για τον Πανσερραϊκο με ωραίο σουτ μεσα απο την μεγάλη περιοχή!

69´ | Οριζόντιο Δοκάρι απο τον Στέφανο Πέτρου σε μακρινο πλασε στο οριο της μεγαλης περιοχής.

78´ | Σουτ Βλαχόπουλος μέσα απο την μεγάλη περιοχή απέκρουσε σε κόρνερ ο Κελετζής.

81´ | Αλλαγές για τον Πανσερραϊκό: Κούτλας/Χριστοφορίδης, Πέτρου/Παρουτσής

84´ | 4-0 Γκολ με Ατομική προσπάθεια ο Παπαβασιλείου αφου πέρασε 2 παίκτες και πλάσαρε εύστοχα τον Κελετζή!

86´ | Αλλαγές για τον Πανσερραϊκό: Αποστολόπουλος/Νέδος, Βλαχόπουλος/Παπαδόπουλος